alibaba

افزایش ۲.۸ میلیارد دلار ثروتمند مالک علی بابا در یک روز!

افزایش ۲.۸ میلیارد دلار ثروتمند مالک علی بابا در یک روز!Reviewed by ترخیص کالا شرکت ترخیص کالا on Jun 11Rating: 5.0

خالص دارایی های جک ما، رئیس شرکت خرده فروشی علی بابای چین طی یک روز ۲.۸ میلیارد دلار افزایش یافت. وی اکنون ثروتمندترین فرد در آسیا و چهاردهمین فرد ثروتمند جهان است.

به رغم کند شدن رشد اقتصادی چین، بعد از آنکه شرکت علی بابا پیش بینی ای بالاتر از برآورد همه تحلیلگران از میزان رشد فروش خود ارائه کرد، خالص دارایی های جک ما، رئیس این شرکت در طی یک روز ۲٫۸ میلیارد دلار افزایش یافت.

مای ۵۲ ساله بر اساس شاخص میلیاردهای بلومبرگ، اکنون ثروتمندترین فرد در آسیا و چهاردهمین فرد ثروتمند جهان است. رقم خالص دارایی های وی در سال جاری میلادی با ۸٫۵ میلیارد دلار افزایش به ۴۱٫۸ میلیارد دلار رسیده است.

alibaba

این افزایش اخیر پس از آن رخ داد که بزرگترین شرکت تجارت الکترونیک چین (علی بابا) پیش بینی کرد که میزان رشد درآمدهایش در سال منتهی به ماه مارس ۴۵ تا ۴۹ درصد رشد خواهد داشت. پس از اعلام این پیش بینی، ارزش سهام شرکت علی بابا با ۱۳ درصد رشد به رقمی بی سابقه رسید.

علی بابا و هولدینگ تنسنت، که به ترتیب بازار خرید و فروش آنلاین و شبکه های اجتماعی چین را در تسلط خود دارند، همزمان با کند شدن رشد اقتصادی چین، ورود عمیق تری به حوزه های جدیدی همچون، جمع آوری ابری خدمات و پخش موزیک و ویدئو داشته اند.

علی بابا قرار است این هفته نشست هایی را با سرمایه گذاران خود داشته باشد. قرار است ما روز جمعه در خصوص ابتکارات شرکت با سرمایه گذاران تبادل نظر کند.

1 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *