صندوق بین المللی پول

صندوق بین المللی پول اعلام کرد آمریکا دیگر محرک رشد اقتصاد جهانی نخواهد بود

صندوق بین المللی پول در گزارش موسوم به «چشم انداز اقتصاد جهانی» اعلام کرد، وابستگی جهان به اقتصاد آمریکا و بریتانیا کمتر از گذشته شده است.

در همین حال این نهاد بین المللی اعلام کرد، وابستگی موتور اقتصادی جهان به آمریکا و بریتانیا کمتر شده و در حال حاضر نیروی محرکه اقتصاد جهانی بیشتر وابسته به چین، ژاپن، منطقه یورو و کانادا است.

همچنین صندوق بین المللی پول برآورد کرد، رشد اقتصادی آمریکا در سال جاری و آینده میلادی ۲.۱ درصد است؛ این در حالی است که پیش از این رشد اقتصادی آمریکا برای سال ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ میلادی به ترتیب ۲.۳ و ۲.۵ درصد از سوی این نهاد رسمی اعلام شده بود.

از سویی دیگر صندوق بین المللی پول در گزارش خود عنوان کرد، رشد اقتصادی بریتانیا در سال جاری میلادی با ۳ دهم درصد کاهش به ۱.۷ درصد خواهد رسید که بدون شک مسئله «برگزیت» اقتصاد این منطقه را تحت الشعاع خود قرار خواهد داد.

صندوق بین المللی پول، پیش بینی از رشد اقتصادی ژاپن را در سال جاری میلادی با یک دهم درصد افزایش، ۱.۳ درصد اعلام کرد و این رقم را برای منطقه یورو با ۲ دهم درصد روند صعودی، ۱.۹ درصد و اقتصاد کانادا را با ۶ دهم درصد سیر افزایشی ۲.۵ درصد عنوان کرد.

در همین حال صندوق بین المللی پول تازه‌ترین پیش بینی خود از رشد اقتصاد جهانی در گزارش موسوم به «چشم انداز اقتصاد جهانی» برای سال جاری میلادی بدون تغییر ۳.۵ درصد اعلام کرد؛ این در حالی است که این رقم برای سال آینده میلادی ۳.۶ درصد خواهد بود.

البته رشد اقتصاد جهانی در سال ۲۰۱۶ میلادی از سوی صندوق بین المللی پول ۳.۲ درصد عنوان شده بود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *