تغییر شغل می تواند سازنده باشد یا مخرب؟

تغییر شغل می تواند سازنده باشد یا مخرب؟Reviewed by ترخیص کالا شرکت ترخیص کالا on Jan 8Rating:

تغییر شغل موضوعی پر بحث در این روزها شده است. برخی عقیده دارند، تغییر شغل های پی در پی و از این شاخه به آن شاخه پریدن، بی معنی است و برعکس برخی هم برای پیشرفت پی در پی  و مدام شغل خود را تغییر می دهد.

در این مقاله ما قصد داریم، این موضوع را با رویکردی علمی بررسی کنیم و ببینیم آیا واقعا تغییر شغل های پی در پی مفید است یا مشکل ساز؟

در ادامه همراه جهان تجارت باشید.

دنیای ما مدام تغییر می کند!

شاید بهتر است برای مقدمه ابتدا دنیایی که در آن زندگی می کنیم را خوب بشناسیم. دنیای ما دنیایی پر فراز و نشیب و بسیار پویاست. سرعت پیشرفت علم و تکنولوژی بسیار سریع است، به طوری که هر روز کشفی جدید و اتفاقی نو در حال رخ دادن است.

حالا  به نظر شما در این دنیای پویا چه سازمان هایی موفق هستند؟

قطعا سازمان هایی که خود را مدام با این تغییرات وفق می دهند، موفق تر خواهند بود.  فقط مدت زمان کوتاهی غفلت کافی است، تا یک سازمان از دور خارج شود. پس سازمان ها باید خود را به سرعت با تغییرات وفق دهند و چابک باشند.

 حالا فرض کنید سازمان ها برای چابک بودن به چه  متریالی احتیاج دارند؟ به نظر شما چه اجزایی می توانند یک سازمان چابک را بسازند؟

کلید موفقیت برای سازمان چابک

مسلم است که اجزای اصلی و کلیدی یک سازمان، کارکنان آن سازمان هستند. کارکنان سازمان اگر به روز و آموزش دیده باشند، می توانند سازمانی چابک و خلاق را بسازند. اما اگر کارکنان سازمان خلاق و به روز نباشند، قطعا سازمان در رکود و رخوت دست و پا خواهد زد.

حالا تصور کنید کارمندان یک سازمان همگی با سابقه های کار طولانی باشند و هر روز به کاری تکراری مشغول باشند. در نتیجه  خلاقیت کارکنان روز به روز ضعیف تر شده و توانایی ایده پردازی آنها ضعیف می شود.

طبیعی است اگر هر روز کارکنانی خلاق و توانمند به سازمان ها وارد نشوند و ایده های خود را عملی نکنند، سازمان دچار رخوت می شود. البته بسیاری از اوقات حضور یک مشاور خلاق و به روز میتواند کمک بسیاری به سازمان ها کرده باشد. مشاور وظیفه دارد به کارکنان آموزش های به روز را منتقل کند و از آنها بخواهد ایده پردازی کنند.

در نتیجه این کار روح موفقیت در سازمان دمیده می شود و آنها می توانند روز به روز پیشرفت کنند.

پویایی در هر حوزه، عامل موفقیت

تا به این جا در رابطه با سازمان ها صحبت کردیم. حالا می خواهیم  لزوم وجود خلاقیت و چابکی را در کارکنان خاطر نشان شویم. اگر کارکنان خودشان نیز هم به دنبال یادگیری نباشند، قطعا دچار رخوت شده و از بازار کار حذف می شوند. پس حتی برای کارکنان هم بهتر است که تا آنجا که برای آنها ممکن می باشد ازانجام کار تکراری در سازمانی تکراری خود داری کنند.

البته این بدین معنا نیست که هر ماه سازمان خود را ترک کنیم، شاید کارمندی برای چند سال متوالی در یک سازمان بسیار چابک مشغول به کار باشد و هر روز هم به توانایی های او افزوده شود.

منتظر مقالات بعدی جهان تجارت باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *