صادرات آسانسور و پله برقی ایران به کشور‌های آسیایی و آفریقایی

صادرات آسانسور و پله برقی ایران به کشور‌های آسیایی و آفریقاییReviewed by ترخیص کالا شرکت ترخیص کالا on Jan 11Rating:

رئیس هیئت مدیره سندیکای آسانسور و پله برقی با بیان اینکه محصولات تولیدی آسانسور و پله برقی ایران به کشورهایی نظیر عراق، افغانستان، لیبی و تاجیکستان صادر می‌شود گفت: این صنعت با حمایت دولت می‌تواند صادرات محور باشد و صادرات خود را توسعه دهد. محمدرضا زهره وندی درسومین سمینار ایمنی آسانسور و پله برقی ایران اظهار کرد: اکنون در ساخت آسانسورهای تا ۸ طبقه که با سرعت ۱ متر بر ثانیه حرکت می کنند، بیش از ۹۰ درصد به خودکفایی رسیده ایم و در قسمت های فنی و پیچیده این قبیل آسانسورها نظیر موتور، کابین و درب های کابین، توان ساخت کامل در داخل کشور وجود دارد.

وی افزود:  آسانسورهای ۸ طبقه به بالا که با سرعت های ۲ تا ۱۰ متر بر ثانیه حرکت می کنند به فناوری نوین نیازمند است ولی با این حال، در این زمینه نیز تنها حدود ۲۰ درصد قطعات این آسانسورها وارد کشور می شود و بقیه داخل کشور ساخته می شود.  زهره وندی با بیان اینکه سندیکای آسانسور و پله برقی در سراسر کشور حدود ۱۵۰۰ عضو را تحت پوشش قرار می دهد گفت: این صنعت در کشور بیش از ۵۰ هزار نفر نیروی متخصص و کارآزموده را به طور متوسط به حالت اشتغال درآورده و به طور غیرمستقیم نیز بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار نفر به واسطه صنایع جانبی این صنعت مشغول به کار هستند.

زهره وندی با بیان اینکه هم اینک محصولات تولیدی آسانسور و پله برقی ایران به کشورهایی نظیر عراق، افغانستان، لیبی و تاجیکستان صادر می‌شود افزود: این صنعت با حمایت دولت می‌تواند صادرات محور باشد و از طریق صادرات به کشورهای متقاضی علاوه بر ارز آوری برای کشور به ایجاد اشتغال در داخل کشور نیز کمک فراوانی کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *